PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116}

Miasto aniołów

City of Angels
7,5 147 970
ocen
7,5 10 1 147970
5,1 16
ocen krytyków
Miasto aniołów
powrót do forum filmu Miasto aniołów

Mysle, ze ten film jest zupelnie bez sensu. Sporo scen jest tam przesadzonych np. smierc tej kobiety, niby jakim cudem ona umarła jak wczesniej jeszcze dała rade rozmawiac ? I w ogole ta ich milosc była jakas dziwna, ze niby na jakiej podstawie ? To, ze on zobaczyl jej zaangazowanie w ratowanie ludzi i to jak pozniej przezywala smierc swojego pacjenta, to jest powod do milosci ? A ona ? Pare razy jej sie pokazal, chwile z nim porozmawiala i juz wielka milosc ?
Jakos ten film zupelnie mnie nie przekonal, ale to jest tylko moje zdanie. Pewnie jest duzo osob dla ktorych sie podoba... Są gusta i guściki-jak mówią.

akkpg18bialystok

Nic dodać nic ująć ;) Mam podobne zdanie, aż dziwne, że tyle jest pozytywnych opinii na filmwebie...

akkpg18bialystok

Podzielam waszą opinię ale wszystkie dziewczyny, z którymi oglądałam Miasto Aniołów płakały na końcówce ;p

ocenił(a) film na 5
hhani

Ten film to faktycznie marne romansidło, ale kto by bardziej pasował do anioła piz...usza niż Nicolas Cage?

ps. to musiało być romantycznie! A Ty im wtedy powiedziałeś, że to również Twoja historia i jesteś tu i teraz po to, żeby z nią być? ;)))

ocenił(a) film na 4
akkpg18bialystok

O rany, czym się ci ludzie tak zachwycają?!
Ja sobie nadziei na ten film narobiłam, bo wszyscy mnie przekonywali jakie to piękne, wzruszające i ogólnie cudowne.
Było maksymalnie nudne, głupie i naiwne. Żadnej konsekwencji i logiki w działaniu bohaterów, nieustanny, bezzasadny patos, zero klimatu, klasyczne, telenowelowe dialogi, wszystko to sztuczne i wydumane...Uch.
Muzyka wspaniała, ale chyba nawet dla niej nie warto znosić tej dwugodzinnej udręki, lepiej się w ściezke dźwiękową zaopatrzyć.

ocenił(a) film na 5
aigreta

Dokładnie, o ile może 'twarzyczki' aktorów się miło ogląda, to sama historia jest dosyć nudna i nieprawdopodobna, w dodatku nieskładna i generalnie no jakby -- jestem zmuszony użyć tego słowa -- ten film jest typowym romantycznym odmóżdżaczem, bardzo niskie loty jak na kom. romantyczną, bo nawet sama ta ich historia jest naprawdę WYDUMANA, o dobrego słowa użyłaś aigreta i naprawdę największy zarzut tego filmu jak dla mnie no to -- do czego to wszystko miało prowadzić, jaki był sens tej historii? Naprawdę, ja już go ledwo pamiętam, a to źle o nim świadczy, po prostu nic poza może dwoma pojedynczymi scenami nie zapadło mi w pamięć, zero refleksji i zero wniosków, nie wiem czemu tu tak ludzie pieją z zachwytu nad nim, naprawdę nie ma nad czym -- a widać to chociażby po kompletnym BRAKU nagród z tego co zauważyłem na stronie filmu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
akkpg18bialystok

Ano miłość jak z bajki:
On ją nachodził, prześladował i podglądał w kąpieli - ale wszystko cacy, bo to nie żaden pervert stalker, to anioł !
Ona poleciała na jego wzniosły tekst o gruszkach i oczy zaspanego spaniela. Samo życie.

Pytanie: kto normalny jeździ na rowerze z zamkniętymi oczami ?! Nawiedzone lekarki !

A to, że akurat była blondynką wcale jakoś temu bzdurnemu zakończeniu nie pomaga...

Askortt

ha ha to było okrutne! :D

ocenił(a) film na 7
Askortt

ale prawdziwe ;)

Askortt

Rany, ale z was przyziemniacy.

ocenił(a) film na 8
akkpg18bialystok

po pierwsze to jest film...można wysnuć teorię iż jeżeli w ogóle istnieją Anioły to mogły istnieć takie nieprawdopodobne wydarzenia...A swoją drogą skoro tak się czepiacie rzekomych nieścisłości to czemu nie doszukujecie się takich w filmach, które widziałem u Was za bardzo wysoko ocenionych?? Czemu tam nie napiszecie komentarza co było nie spójne?? to pytanie może niech lepiej pozostanie bez odpowiedzi...

ocenił(a) film na 3
MisHeLLo

Mówisz do wszystkich = mówisz do nikogo. Zero szczegółów, podaj przykład – niby do czego mam się odnieść wobec tych twoich wyrzutów?
Horrorów mam się czepiać, że nieprawdopodobne ? S-F nierealistyczność mam zarzucać ? To się tam wszystko mieści w granicach konwencji.
Zresztą fikcje w filmie – jeśli jest potrzebna - rozumiem i przyjmuję, prawo konwencji.

Ja się tych aniołów w melodramacie najmniej czepiam, tylko tego jak bzdurnie to wszystko zostało zaprezentowane: albo anioły są aseksualne – nie rozumieją co to dotyk, nie czują go i poznają w pełni dopiero po upadku na ziemię – albo nie.
A tu przez większość scen widzimy Cage ze zbolałą miną w niewidzialnej postaci obmacującego, 'obwąchującego' i podglądającego nieświadomą lekarkę. Dla mnie kuriozum, potem kobietka może iść do Drzyzgi i zrobią z tego odcinek „anioł mnie molestował i prześladował w wannie”, przezabawne...

Seth – genialne, dajmy aniołowi imię demonicznego Egipskiego boga ciemności i chaosu... WTH ???
W oryginale były prawidłowo anielskie imiona: Damiel, Cassiel etc. Tu mamy bóstwo Górnego Egiptu – boki zrywać – komuś się lekko religie pokiełbasiły.

(„Imię Boga było obecne w istocie anielskiej: Otóż słowo El w języku hebrajskim znaczy Bóg, Jah zaś jest skrótem dwóch pierwszych liter imienia JAHWE.
Imiona Archaniołów, na przykład Michael lub Gabriel są zakończone właśnie imieniem Boga - El. Natomiast końcówka Jah występuje przy imionach takich Aniołów, jak Imamiah lub Mebahiah”).

A najlepiej zanim zacznie się bronić kiepskich amerykańskich remaków wypada się najpierw zaznajomić z oryginałem. Obejrzyj „Niebo Nad Berlinem” a potem jeśli chcesz, broń sobie do woli tych Hollywoodzkich popłuczyn, powstałych pod dyktando producentów i wytwórni.

ocenił(a) film na 8
Askortt

słuchaj mnie już nic na świecie nie zdziwi po tym co dzieje się w Afryce albo po tym jak zginął mój przyjaciel dlatego dopuszczam do siebie to iż mimo absurdów jakie były zawarte w tym filmie, takie coś mogło mieć tudzież może mieć miejsce...po ludziach chodzą przypadki...nie chcę się nazywać obrońcą tego filmu bo tak nie jest...Twoja opinia jest subiektywna, a co najważniejsze "Twoja", a mnie nic nie dziwi ot co;)))...ps. zamknęła oczy przywaliła i ma;p...

ocenił(a) film na 9
akkpg18bialystok

A mnie ten film bardzo się podobał. Dostał 9/10 za świetną historię. A wszystkie te rzeczy, które uważacie za nieścisłosci można łatwo wytłumaczyć. Chociażby jechała na rowerze i przymknęła oczy, bo chciała poczuć wiatr i zrozumieć Cage'a. Zastanówcie się czasem, zamiast trywializować każdą scenę!

akkpg18bialystok

mi też się nie podobał i wcale nie płakałam choć jestem dziewczyną.
jakoś mnie to nie ruszało.
przede wszystkim, film jest straszliwie nudny, poza tym naciągany do granic możliwości.
3/10 to i tak za dużo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones